Bugun...
SON DAKİKA

Bilim Merkezi ve Kâğıt Müzesi yaz programı belli oldu

Kocaeli Bilim Merkezi ve SekaKağıt Müzesi’nde güz döneminde olduğu gibi, yaz döneminde de faaliyetlerine devam ediyor. Bilim Merkezi ve SekaKâğıt Müzesi yaz tatili boyunca birçok atölye, eğitim kursları ve benzeri etkinliklere ev sahipliği yapacak. Dop dolu geçecek yaz etkinliklerinin programı belli oldu.

facebook-paylas
 Tarih: 18-06-2018 10:35:08

Bilim Merkezi ve Kâğıt Müzesi yaz programı belli oldu

 

 

 

BİLİM MERKEZİ YAZ PROGRAMI

Bilim Merkezi eğitim öğretim döneminde yapılan etkinliklerle çocuklara bilimi sevdiriyor. Yaz döneminde de devam edilecek etkinliklerde Bilim Atölyeleri Yaz Akademisi, Sanayi 4.0 Mucit Dünyası Yaz Akademisi ve Gökyüzü Gözlem Şenliği ana başlıkları altında birçok farklı etkinlikler yapılacak. Kocaeli Bilim Merkezi Atölye alanında yapılacak olan etkinliklere katılımcı sayısı 240 kişi olacak. Etkinliklere 6-13 yaş arasındaki çocuklar katılabilecek.

 

SEKA KAĞIT MÜZESİ

Tarihin bir çok anısını günümüze taşıyan SekaKağıt Müzesi de yaz dönemini dolu dolu geçirecek. Yaz akademisi çerçevesinde Ahşap, Krigami, Hama Boncuk, Makedo ve Keçe gibi birçok atölye etkinliği yapılacak. Hafta içi her gün devam edecek etkinliklere, 6-10 yaş arasındaki 320 kişi katılabilecek.

 

 

SEKA KÂĞIT MÜZESİ

2018 YAZ TATİLİ AKADEMİSİ PROGRAMI

 

TEMMUZ AYI YAZ AKADEMİSİ

 

Atölye

Ürün

Yaş

03-06 Temmuz

1

Ahşap

sallanan at

8 -9 yaş

2

Quiling

anahtarlık

3

 Krigami

 3 boyutlu masal kitabı

4

Eva

Hayvan figürleri

10-13 Temmuz

1

Hama boncuk

anahtarlık hayvan

6 - 7   yaş

2

Kokulu Taş

magnet

3

Ahşap

ebeveynli  magnet

4

Krigami

15 temmuz temalı

17-20 Temmuz

1

Origami

Transformers Topaç

8 - 9   yaş

2

Keçe

ayraç

4 - 6   yaş

3

Krigami

masal kitabı

6 - 7   yaş

4

Ahşap

anahtarlıkmagnet

7 - 8  yaş

24-27 Temmuz

1

Kağıt Ham. Nes.

çiçek ve hayvan temalı

9 - 10   yaş

2

Ahşap

Hayvanlar

9 - 10   yaş

3

Eva

çiçek uygulamaları

6 - 7   yaş

4

Makedo

mancınık

9 - 10   yaş

 

YER: AHŞAP ATÖLYESİ, KÂĞIT SANATLARI ATÖLYESİ

SAAT: HAFTA İÇİ HER GÜN 10:30 -11:30  /  14:30 -15:30

KATILIMCI SAYISI: 320 KİŞİ

 

 

KOCAELİ BİLİM MERKEZİ

YAZ PROGRAMI

BİLİM ATÖLYELERİ YAZ AKADEMİSİ PROGRAM TAKVİMİ

 

 

6-7 YAŞ

8- 9 yaş

10-13 yaş

 

 

SAAT 10:00 - 12:30

13:30 -16:00

15:30 - 18:00

TEMMUZ

1. GRUP

3-4-5-6 

3-4-5-6 

3-4-5-6 

2. GRUP

10-11-12-13

10-11-12-13

10-11-12-13

3. GRUP

17-18-19-20

17-18-19-20

17-18-19-20

4. GRUP

24-25-26-27

24-25-26-27

24-25-26-27

AĞUSTOS

1.GRUP

31 -1-2-3

31 -1-2-3

31 -1-2-3

2. GRUP

7-8-9-10

7-8-9-10

7-8-9-10

3.GRUP

14-15-16-17

14-15-16-17

14-15-16-17

 

4.GRUP

28-29-30-31

28-29-30-31

28-29-30-31

 

  1. BİLİM ATÖLYELERİ YAZ AKADEMİSİ
  2. SANAYİ 4.0 MUCİT DÜNYASI YAZ AKADEMİSİ
  3. GÖKYÜZÜ GÖZLEM ŞENLİĞİ

BİLİM ATÖLYELERİ YAZ AKADEMİSİ ATÖLYELERİ

 

6-7 yaş

8- 9 yaş

10-13 yaş

 

10:00 - 12:30

13:30 -16:00

15:30 - 18:00

Salı

Elektrik Ve Manyetizma

Kim Ya - Kim Ya ?

Robotik Atölyesi

Çarşamba

Ekolojik Yaşam

Elektrik ve Manyetizma

Kimya Kim Ya ?

Perşembe

Kimya Kim Ya ?

Robotik Atölyesi

Ekolojik Yaşam

Cuma

Robotik Atölyesi

Ekolojik Yaşam

Eektrik ve Manyetizma

 

1- BİLİM ATÖLYELERİ YAZ AKADEMİSİ

 

 

 

YER: KOCAELİ BİLİM MERKEZİ ATÖLYE ETKİNLİK ALANI

KATILIMCI SAYISI: 240 KİŞİ

 

 

  1. SANAYİ 4.0 MUCİT DÜNYASI YAZ AKADEMİSİ

 

 

MAKEY MAKEY KODLAMA (7 - 8 YAŞ)

MAKEY MAKEY SCRATCH (9-10 YAŞ)

 

 

SAAT 10:00

SAAT 16:00

TEMMUZ

1.GRUP

3-4-5-6 

10-11-12-13

2.GRUP

10-11-12-13

17-18-19-20

3.GRUP

24-25-26-27

24-25-26-27

AĞUSTOS

4.GRUP

7-8-9-10

31 -1-2-3

5.GRUP

14-15-16-17

14-15-16-17

6.GRUP

28-29-30-31

 

       
   

ANDROİD UYGULAMA 11-14 YAŞ

ANDROİD YETİŞKİN

   

SAAT 14:00

SAAT 14:00

TEMMUZ

1.GRUP

10-11-12-13

3-4-5-6

2.GRUP

24-25-26-27

17-18-19-20

 

 

 

AĞUSTOS

3. GRUP

7-8-9-10

31 -1-2-3

4.GRUP

21-22-23-24

14-15-16-17

 

 

 

       
   

3D OBJE TASARIM 11-14 YAŞ

3D OBJE TASARIM YETİŞKİN

   

SAAT 16:00

SAAT 16:00

TEMMUZ

1.GRUP

3-4-5-6

10-11-12-13

2.GRUP

17-18-19-20

24-25-26-27

 

 

 

AĞUSTOS

3. GRUP

31 -1-2-3

 

4.GRUP

14-15-16-17

21-22-23-24

 

 

28-29-30-31

       
   

M-BOT ROBOTİK KODLAMA

ARDUİNO YAZILIM

   

SAAT:14:00

SAAT 14:00

TEMMUZ

1.GRUP

3-4-5-6

10-11-12-13

2.GRUP

17-18-19-20

24-25-26-27

 

 

 

AĞUSTOS

3. GRUP

31 -1-2-3

7-8-9-10

4.GRUP

14-15-16-17

21-22-23-24

 

 

 

 

YER: KOCAELİ BİLİM MERKEZİ SANAYİ 4.0 MUCİT LABORATUVARI

KATILIMCI SAYISI:360 KİŞİ

 


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HABER ARA
  HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 3 3 0 0 10 1 9 +9
2 Kasımpaşa 3 3 0 0 8 3 9 +5
3 Yeni Malatyaspor 3 2 0 1 4 1 7 +3
4 Medipol Başakşehir 3 2 1 0 6 3 6 +3
5 Beşiktaş 3 2 1 0 7 5 6 +2
6 Kayserispor 3 1 0 2 2 0 5 +2
7 Atiker Konyaspor 3 1 0 2 7 6 5 +1
8 MKE Ankaragücü 3 1 1 1 5 5 4 0
9 Trabzonspor 3 1 1 1 5 5 4 0
10 Antalyaspor 3 1 1 1 6 7 4 -1
11 Fenerbahçe 3 1 2 0 2 3 3 -1
12 Göztepe 3 1 2 0 2 4 3 -2
13 Sivasspor 3 1 2 0 2 6 3 -4
14 Çaykur Rizespor 3 0 1 2 3 4 2 -1
15 Bursaspor 3 0 1 2 2 3 2 -1
16 Akhisarspor 3 0 2 1 3 6 1 -3
17 BB Erzurumspor 3 0 2 1 3 6 1 -3
18 Alanyaspor 3 0 3 0 0 9 0 -9
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 2 2 0 0 6 0 6
2 Giresunspor 2 2 0 0 5 1 6
3 Boluspor 2 2 0 0 4 1 6
4 Hatayspor 1 1 0 0 3 1 3
5 Ümraniyespor 1 1 0 0 2 1 3
6 Altay 1 1 0 0 1 0 3
7 İstanbulspor 2 1 1 0 4 8 3
8 Eskişehirspor 1 0 0 1 2 2 1
9 Afjet Afyonspor 1 0 0 1 1 1 1
10 Gazişehir Gaziantep FK 2 0 1 1 1 2 1
11 Kardemir Karabükspor 2 0 1 1 1 2 1
12 Denizlispor 2 0 1 1 0 1 1
13 Adanaspor 2 0 1 1 1 3 1
14 Balıkesirspor Baltok 2 0 1 1 0 3 1
15 Altınordu 1 0 1 0 1 2 0
16 Elazığspor 1 0 1 0 1 2 0
17 Adana Demirspor 1 0 1 0 0 1 0
18 Osmanlıspor FK 1 0 1 0 0 1 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Bandırmaspor 0 0 0 0 0 0 0
2 Bugsaş Spor 0 0 0 0 0 0 0
3 Darıca Gençlerbirliği 0 0 0 0 0 0 0
4 Etimesgut Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
5 Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0
6 Fethiyespor 0 0 0 0 0 0 0
7 Kahramanmaraşspor 0 0 0 0 0 0 0
8 Kırklarelispor 0 0 0 0 0 0 0
9 Konya Anadolu Selçukspor 0 0 0 0 0 0 0
10 Manisa BBSK 0 0 0 0 0 0 0
11 Menemen Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
12 Pendikspor 0 0 0 0 0 0 0
13 Sivas Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
14 Şanlıurfaspor 0 0 0 0 0 0 0
15 Tarsus İdman Yurdu 0 0 0 0 0 0 0
16 Tokatspor 0 0 0 0 0 0 0
17 Tuzlaspor 0 0 0 0 0 0 0
18 Zonguldak Kömürspor 0 0 0 0 0 0 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Artvin Hopaspor 0 0 0 0 0 0 0
2 Batman Petrolspor 0 0 0 0 0 0 0
3 Büyükçekmece Tepecikspor 0 0 0 0 0 0 0
4 Erbaaspor 0 0 0 0 0 0 0
5 Ergene Velimeşe 0 0 0 0 0 0 0
6 Erzin Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
7 Gebzespor 0 0 0 0 0 0 0
8 Hekimoğlu Trabzon 0 0 0 0 0 0 0
9 Karaköprü Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
10 Kozan Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
11 Körfez Spor Kulübü 0 0 0 0 0 0 0
12 Nazilli Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
13 Nevşehir Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
14 Silivrispor 0 0 0 0 0 0 0
15 Şile Yıldızspor 0 0 0 0 0 0 0
16 Tire 1922 0 0 0 0 0 0 0
17 Yomraspor 0 0 0 0 0 0 0
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/08/2018 Yeni Malatyaspor vs Atiker Konyaspor
 01/09/2018 Akhisarspor vs Sivasspor
 01/09/2018 Fenerbahçe vs Kayserispor
 01/09/2018 Alanyaspor vs Göztepe
 01/09/2018 Trabzonspor vs Galatasaray
 02/09/2018 BB Erzurumspor vs Medipol Başakşehir
 02/09/2018 Kasımpaşa vs MKE Ankaragücü
 02/09/2018 Antalyaspor vs Çaykur Rizespor
 02/09/2018 Bursaspor vs Beşiktaş
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/08/2018 Afjet Afyonspor vs Boluspor
 31/08/2018 Osmanlıspor FK vs Gençlerbirliği
 01/09/2018 Ümraniyespor vs Giresunspor
 01/09/2018 Eskişehirspor vs Kardemir Karabükspor
 01/09/2018 Elazığspor vs Balıkesirspor Baltok
 01/09/2018 Altay vs Adanaspor
 02/09/2018 Hatayspor vs Gazişehir Gaziantep FK
 02/09/2018 Adana Demirspor vs İstanbulspor
 02/09/2018 Altınordu vs Denizlispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/09/2018 Etimesgut Belediyespor vs Kırklarelispor
 02/09/2018 Konya Anadolu Selçukspor vs Tuzlaspor
 02/09/2018 Bandırmaspor vs Kahramanmaraşspor
 02/09/2018 Darıca Gençlerbirliği vs Tokatspor
 02/09/2018 Fatih Karagümrük vs Menemen Belediyespor
 02/09/2018 Manisa BBSK vs Zonguldak Kömürspor
 02/09/2018 Pendikspor vs Sivas Belediyespor
 02/09/2018 Şanlıurfaspor vs Fethiyespor
 02/09/2018 Tarsus İdman Yurdu vs Bugsaş Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/09/2018 Büyükçekmece Tepecikspor vs Tire 1922
 01/09/2018 Körfez Spor Kulübü vs Artvin Hopaspor
 01/09/2018 Şile Yıldızspor vs Gebzespor
 02/09/2018 Batman Petrolspor vs Karaköprü Belediyespor
 02/09/2018 Erzin Belediyespor vs Kozan Belediyespor
 02/09/2018 Hekimoğlu Trabzon vs Silivrispor
 02/09/2018 Yomraspor vs Nevşehirspor GK
 02/09/2018 Erbaaspor vs Ergene Velimeşe
resmi ilanlar
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI
YUKARI