Bugun...
Bizi izleyin:Büyükşehir’in Stratejik Planı kabul edildi

Tarih: 17-10-2014 12:28:39 + -


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 2015-2019 Stratejik Planı, ekim ayı meclis toplantısında kabul edildi


Büyükşehir’in Stratejik Planı kabul edildi

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 2015-2019 Stratejik Planı, Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin ekim ayı birleşiminde onaylandı. Encümende görüşülmesinin ardından meclise havale edilerek Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ele alınan Stratejik Plan, mecliste yapılan oylamanın ardından kabul edildi.

ULAŞIM, TOPLU TAŞIMA VE MARKALAŞMA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu idaresinde Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda yapılan ekim ayı olağan meclis toplantısı, Genel Sekreter Tahir Büyükakın, Başkanvekili Zekeriya Özak, Büyükşehir Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları ve şube müdürlerinin katılımlıyla gerçekleştirildi. Başkan Karaosmanoğlu’nun raporda yer alan önsözünün okunmasının ardından, Plan Bütçe Komisyonu’nun 2015-2019 Stratejik Planı’nda toplu taşıma, şehircilik ve markalaşmanın öncelikli hedefler olarak belirlendiği ifade edildi.

KATILIMCILIĞI ESAS ALAN BİR PLAN

‘’Stratejik planda önemli olan sadece hedeflerin varlığı değil, aynı zamanda etkin bir uygulamanın gerçekleştirilebilmesidir’’ diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Stratejik Plan’ın hazırlanmasında katılımcılığa özel bir önem verdik. Görev ve sorumluluk alanlarımız kapsamında ilçe belediyeleriyle beraber çalışarak, vatandaş ve paydaşlarımızın görüşünü alarak, mevcut veri ve durum analizlerini de göz önünde bulundurup, ulaşmak istediğimiz noktaya bizi götürecek strateji, hedef ve faaliyetleri belirledik” ifadesini kullandı.

MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

‘’2015-2019 Stratejik Planlamamızı, analitik, sistematik, bütüncül ve çok taraflı bir yaklaşımı esas alarak hazırladık’’ açıklamasını yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2015-2019 Stratejik Planı ile kentimizin ihtiyaç ve önceliklerine cevap vereceğimize ve kentimizi geleceğe şimdiden hazırlayarak örnek bir yerel yönetim kuruluşu olacağımıza inanıyoruz. Yeni planımız ulaşım ağırlıklı olacak. Stratejik Plan bizi ileriye götürecek. Nüfusun artmasına rağmen ulaşım rahatlayacak” şeklinde konuştu. Başkan Karaosmanoğlu, Stratejik Plan’ın hazırlanmasında emeği geçenlere ve katkılarından dolayı meclis üyelerine teşekkür etti.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • şehit mustafa yavaş
  şehit mustafa yavaş
 • ışid
  ışid
 • muhabir
  muhabir
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI