ankara escort bayan

ankara escort

bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort
istanbul escort istanbul escortları escort şişli escort kadıköy escort beylikdüzü escort
sakarya escort kocaeli escort escort bayan bodrum bodrum bayan escort
illegal bahis
sakarya escort sakarya escort bayan escort sakarya adapazarı escort
tempobet
Bugun...
SON DAKİKA

İZMİT’TE, 17 AĞUSTOS ANMA ETKİNLİKLERİ YOĞUN GEÇECEK

zmit Belediyesi 17 Ağustos 1999 depreminin yıldönümünde deprem gerçeğini unutturmayacak.

facebook-paylas
 Tarih: 15-08-2019 14:42:09  -   Güncelleme: 15-08-2019 14:48:09

 İZMİT’TE, 17 AĞUSTOS ANMA ETKİNLİKLERİ YOĞUN GEÇECEK

 

 

İzmit Belediyesi, Kocaeli, Gölcük, Düzce, Sakarya, İstanbul ve Yalova’da büyük can ve mal kayıplarına, büyük yıkımlara neden olan 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 20.  yıldönümünde gerçekleştirdiği etkinliklerle hayatını kaybedenleri rahmetle anacak ve deprem gerçeğini unutturmayacak.

 

İzmit Belediyesi tarafından hazırlanan,  Uni Hodri Meydan Grubu,  Kocaeli Nicomedia Lions Kulübü, Gazeteci Mustafa Bağdiken, üç gün enkaz altında kalan ve sonrasında hayata tutunarak dünya şampiyonluklarına imza atan Ufuk Koçak ve akademisyenlerin işbirliğinde gerçekleşecek olan etkinliklerle şehrin dört bir yanında deprem gerçeği anlatılacak.

 

 RESİM SERGİSİ VE LOKMA DAĞITIMI

 

16 Ağustos Cuma günü başlayacak olan anma etkinlikleri kapsamında ilk olarak yürüyüş yolunda 09.00-18.00 saatleri arasında Gazeteci Mustafa Bağdiken’in “Sesimi Duyan Var mı” ve Uni Hodrimeydan Grubunun  “Sallandık Yıkılmadık” temalı fotoğraf sergileri vatandaşlarla buluşacak.. İki gün boyunca sürecek olan sergilerle İzmitliler o tarihe götürülecek.

Yine 16 Ağustos Cuma günü Kocaeli Nicomedia Lions Kulübü tarafından saat 12.30- 13.30 saatleri arasında Yeni Cuma camii önünde lokma dağıtımı yapılacak.

 

DEPREM MÜZESİNE ÜCRETSİZ TURLAR

 

İzmit Belediyesi tarafından ücretsiz olarak hizmet veren Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi turları 16-17 Ağustos tarihlerinde de devam edecek. Müze, 17 Ağustos Cumartesi günü de açık kalacak.

16 Ağustos Cuma 09.00 - 11.00 -13.00 - 15.00 - 17.00 ve 17 Ağustos Cumartesi günü 09.00 - 11.00 - 13.00 – 14.00 - 15.00 – 16.00 - 17.00 Saatleri arasında vatandaşlar ring servisleri ile Cumhuriyet Parkı mevkiinden alınarak Deprem Anma ve Farkındalık Müzesine götürülecek.

 

JEOFİZİK UZMANI DR. OĞUZ GÜNDOĞDU KONUŞACAK

 

Anma etkinlikleri, cumartesi günü saat 14.30 da 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesinde Deprem Bilinci ve Afet Sonrası Yönetim konulu panelle devam edecek. Panele;  Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu’nu yanı sıra Doç. Dr. Selma Koç ve Afet Uzmanı Özden Işık katılacak.

 

ENKAZ ALTINDAN DÜNYA ŞAMPİYONLUKLARINA UFUK KOÇAK

 

Panelde, Gölcük depreminde üç gün boyunca göçük altında kalan,  iki ayağını kaybeden ve daha sonra hayata sımsıkı tutunarak yüzme ve dalışta dünya rekorları kıran Ufuk Koçak’ta yer alacak. Panel sonrası Koçak, enkaz altından başlayan ve dünya şampiyonluklarına ulaşan hayat hikâyesini kaleme aldığı Sonsuz adlı kitabını imzalayacak.

Anma etkinliklerinin ardından Mustafa Bağdiken’in sesimi Duyan Var mı adlı resim sergisi 19-23 Ağustos tarihleri arasında Cumhuriyet Çocuk Parkı içerisindeki İzmit Belediyesi Sanat Galerisinde vatandaşlarla buluşacak.


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel Haber Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HABER ARA
  HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 26 17 2 7 41 13 58 +28
2 Galatasaray 26 15 4 7 55 27 52 +28
3 Beşiktaş 26 13 5 8 51 34 47 +17
4 Trabzonspor 27 13 7 7 49 37 46 +12
5 Yeni Malatyaspor 26 10 9 7 37 33 37 +4
6 Atiker Konyaspor 26 8 7 11 32 30 35 +2
7 Antalyaspor 27 10 12 5 30 45 35 -15
8 Çaykur Rizespor 26 8 8 10 37 33 34 +4
9 Sivasspor 26 9 10 7 38 39 34 -1
10 Kasımpaşa 26 10 12 4 44 48 34 -4
11 Alanyaspor 26 10 12 4 28 33 34 -5
12 Kayserispor 26 8 9 9 24 34 33 -10
13 Fenerbahçe 26 7 9 10 32 37 31 -5
14 MKE Ankaragücü 26 9 13 4 27 41 31 -14
15 Bursaspor 26 5 8 13 24 31 28 -7
16 Göztepe 26 8 15 3 26 34 27 -8
17 BB Erzurumspor 26 4 12 10 26 35 22 -9
18 Akhisarspor 26 5 15 6 27 44 21 -17
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 13 9 2 2 23 8 29
2 Denizlispor 14 8 2 4 27 12 28
3 Ümraniyespor 14 9 4 1 22 12 28
4 Hatayspor 14 7 2 5 23 9 26
5 Altınordu 14 7 3 4 24 12 25
6 Gazişehir Gaziantep FK 14 7 4 3 20 10 24
7 Balıkesirspor Baltok 13 7 3 3 17 12 24
8 Adana Demirspor 13 6 3 4 21 11 22
9 Osmanlıspor FK 14 7 6 1 17 14 22
10 İstanbulspor 13 6 4 3 21 21 21
11 Eskişehirspor 14 5 3 6 17 17 21
12 Boluspor 13 5 4 4 16 12 19
13 Altay 13 5 5 3 16 12 18
14 Giresunspor 13 4 6 3 15 17 15
15 Adanaspor 13 3 5 5 16 15 14
16 Afjet Afyonspor 13 3 6 4 16 23 13
17 Elazığspor 13 2 8 3 13 21 9
18 Kardemir Karabükspor 14 0 12 2 6 33 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 14 11 1 2 37 10 35
2 Fatih Karagümrük 15 11 2 2 30 14 35
3 Tuzlaspor 15 10 3 2 36 12 32
4 Menemen Belediyespor 15 9 2 4 32 18 31
5 Sivas Belediyespor 15 8 3 4 27 19 28
6 Şanlıurfaspor 14 7 3 4 21 12 25
7 Bandırmaspor 14 7 4 3 21 15 24
8 Kahramanmaraşspor 15 7 5 3 18 15 24
9 Etimesgut Belediyespor 14 6 3 5 18 13 23
10 Tarsus İdman Yurdu 14 6 4 4 27 23 22
11 Pendikspor 14 5 3 6 20 16 21
12 Kırklarelispor 15 5 4 6 18 16 21
13 Zonguldak Kömürspor 14 5 4 5 12 12 20
14 Bak Spor 14 4 4 6 15 24 18
15 Tokatspor 15 5 8 2 14 17 17
16 Fethiyespor 15 3 5 7 11 17 16
17 Konya Anadolu Selçukspor 14 2 5 7 18 28 13
18 Darıca Gençlerbirliği 15 3 9 3 12 27 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 14 9 0 5 28 12 32
2 Hekimoğlu Trabzon 13 8 1 4 21 7 28
3 Tire 1922 14 7 0 7 21 8 28
4 Nevşehir Belediyespor 14 7 1 6 29 14 27
5 Ergene Velimeşe 14 7 4 3 20 13 24
6 Şile Yıldızspor 13 7 4 2 31 18 23
7 Karaköprü Belediyespor 14 7 5 2 23 18 23
8 Silivrispor 14 6 4 4 16 9 22
9 Artvin Hopaspor 14 5 2 7 13 8 22
10 Erzin Belediyespor 14 5 3 6 22 14 21
11 Yomraspor 13 4 2 7 15 12 19
12 Kozan Belediyespor 14 4 3 7 14 13 19
13 Batman Petrolspor 13 5 4 4 12 14 19
14 Erbaaspor 13 4 4 5 17 12 17
15 Gebzespor 14 4 5 5 15 13 17
16 Büyükçekmece Tepecikspor 13 5 6 2 14 15 17
17 Körfez Spor Kulübü 14 1 10 3 8 30 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 06/04/2019 Alanyaspor vs Bursaspor
 06/04/2019 Sivasspor vs Kayserispor
 06/04/2019 Galatasaray vs Yeni Malatyaspor
 07/04/2019 Kasımpaşa vs BB Erzurumspor
 07/04/2019 Göztepe vs Akhisarspor
 07/04/2019 MKE Ankaragücü vs Fenerbahçe
 07/04/2019 Medipol Başakşehir vs Atiker Konyaspor
 08/04/2019 Çaykur Rizespor vs Beşiktaş
 12/04/2019 Bursaspor vs Trabzonspor
 06/04/2019 Galatasaray - Yeni Malatyaspor Galatasaray ligde evindeki son 13 maçında hiç kaybetmedi  Galatasaray yenilmez
 06/04/2019 Galatasaray - Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor ligde deplasmandaki son 5 maçında hiç kazanamadı  Galatasaray yenilmez
 06/04/2019 Alanyaspor - Bursaspor Alanyaspor ligde evindeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Alanyaspor yenilmez
 06/04/2019 Alanyaspor - Bursaspor Bursaspor ligde deplasmandaki son 5 maçında hiç kazanamadı  Alanyaspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 06/04/2019 Boluspor vs Kardemir Karabükspor
 06/04/2019 Balıkesirspor Baltok vs İstanbulspor
 06/04/2019 Osmanlıspor FK vs Eskişehirspor
 07/04/2019 Ümraniyespor vs Hatayspor
 07/04/2019 Afjet Afyonspor vs Adana Demirspor
 07/04/2019 Giresunspor vs Gençlerbirliği
 07/04/2019 Adanaspor vs Denizlispor
 08/04/2019 Altay vs Gazişehir Gaziantep FK
 08/04/2019 Elazığspor vs Altınordu
 07/04/2019 Ümraniyespor - Hatayspor Hatayspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Hatayspor yenilmez
 06/04/2019 Osmanlıspor FK - Eskişehirspor Eskişehirspor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Osmanlıspor FK yenilmez
 06/04/2019 Balıkesirspor Baltok - İstanbulspor Balıkesirspor Baltok ligde evindeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Balıkesirspor Baltok yenilmez
 06/04/2019 Balıkesirspor Baltok - İstanbulspor İstanbulspor ligde deplasmandaki son 14 maçında hiç kazanamadı  Balıkesirspor Baltok yenilmez
 06/04/2019 Boluspor - Kardemir Karabükspor Kardemir Karabükspor ligdeki son 27 maçında hiç kazanamadı  Boluspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 07/04/2019 Kırklarelispor vs Kahramanmaraşspor
 07/04/2019 Anadolu Selçukspor vs Tarsus İdman Yurdu
 07/04/2019 Bak Spor vs Fethiyespor
 07/04/2019 Bandırmaspor vs Darıca Gençlerbirliği
 07/04/2019 Etimesgut Belediyespor vs Tuzlaspor
 07/04/2019 Manisa BBSK vs Menemen Belediyespor
 07/04/2019 Pendikspor vs Tokatspor
 07/04/2019 Şanlıurfaspor vs Fatih Karagümrük
 07/04/2019 Zonguldak Kömürspor vs Sivas Belediyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 07/04/2019 Batman Petrolspor vs Nazilli Belediyespor
 07/04/2019 Gebzespor vs Karaköprü Belediyespor
 07/04/2019 Büyükçekmece Tepecikspor vs Erzin Belediyespor
 07/04/2019 Erbaaspor vs Tire 1922
 07/04/2019 Ergene Velimeşe vs Nevşehir Belediyespor
 07/04/2019 Hekimoğlu Trabzon vs Artvin Hopaspor
 07/04/2019 Şile Yıldızspor vs Kozan Belediyespor
 07/04/2019 Yomraspor vs Körfez Spor Kulübü
resmi ilanlar
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI
YUKARI