Bugun...
SON DAKİKA

İHANETLERE GÖZ YUMANLAR

 Tarih: 20-01-2016 11:27:00
Cevat Nas
Tv lerde ,programlarda çözüm sürecinin nimetlerini sayıp dökenler neredeler? Bu çözüm süreci değil ihanet sürecidir diyen Milliyetçi Toplumcuları yadırgayanlar nasılsınız, iyi misiniz ? Durumun nereye gideceğinden,ülkemiz üzerinde oynanan Emperyal oyunlardan zerre haberi olmayan Orhanlar ,kasıntı Kadirler,Hülyalar nerelerdesiniz?
.
Adamlar silahlı örgüt, yüzlerce can almışlar can vermişler ,ne çözümü yok böyle bir şey. Hainler yığınak yapıyorlar, dağ ve şehir kadrolarını güçlendiriyorlar ,silahlanıyorlar,hendekler kazıyorlar , pkk vali kaymakam atıyor,savcısı ile hakimi ile insanları yargılıyorlar, Güneydoğuda devletten yana olan insanlar yaşatılmıyor,göçler başladı ,bırakın bu Megri megri işlerini dedik,yakardık,yalvardık,ama adamlar bizleri zerre ikkale almadılar.Biz akıllıyız ve bakın iktidarız ,sizlerde kimsiniz babından salvo yaptılar.
.
Bizler , pkk ile görüşüyorsunuz ,ihanet içindesiniz,bu gidişat ülkeyi böler dedikçe ,mübarekler pkk liderlerine sarılıp,Milli Hareketçilere kandan besleniyorsunuz deyip, pkk nın sanatçı dediği, akşama ve sabaha kadar ecdadıma küfreden pkk lı Şivanperverlere sarılıp iki gözü iki çeşme ağlayan erkan ve hanımları, nerelerdesiniz?
.
Paralelciler bizi kandırdı, Esat bizi kandırdı,şimdi de pkk bizi kandırdı deyip,kaç yıldır hainlerin askerimin yüzüne tükürüp, Türk askeri yolda yürürken onları yuhalayan pkk lılara göz yumanlar , valilere emir verip pkk lılara karşı ses çıkarmayın emri verenler , pkk lı vekillerin dahi komserime şamar atmasına göz yumanlar neredesiniz?
.
Hani Esat bir haftada gidiyordu,sizlerde Şam da Cuma namazı kılacaktınız ne oldu?Egedeki 16 tane ada da Yunan işgali yapılırken neden görmezden geldiniz? Tüm bu ihanetlere göz yumanlar sahi nerelerdeydiniz?
.
Şu akiller vardı ya , hani çözüm sürecinin ne kadar yerinde olduğunu halka anlatıp, inandırmak için şehir şehir dolaşmışlardı. Sahi şimdi neredeler ve hala çıkıp bunu söylemeye cesaretleri var mı? Ya onları bu işte görevlendirenler ne alemde? Peki, inananlar şimdi ne diyor? Milliyetçiler kandan besleniyor diyenler ,şimdi Güneydoğudaki bu sürgün,kıyım,asker- polis ,insan katliamlarının müsebbipleri sizler değil misiniz ? Şimdi nerelerdesiniz? Yoruma gerek var mı?”
.
Geçen hafta akademisyen unvanlı ( ! ) sorumsuz 1128 kişinin bildirisinde ,pkk endeksli tutumlarından dolayı "tepedekiler olmak üzere, iktidar sahiplerinin "milliyetçilik" temelli açıklamaları karşısında ,iki yüzlü siyaset uygulamaları bizleri şaşırtmıştır. Bu akademisyenler, hükümetin seçtiği akiller grubunun bir nevisi değil midir? Şimdi Milliyetçi söylemlerle yine Türk halkını kandırmanın alemi nedir? Geçmişte bir çok tavrını beğenmemekle birlikte ,CHP eski Tunceli milletvekili Kamer Genç kadar olamayanların ,Kamer Gençten ders almalarını yeğleriz. Adam hiç olmazsa Kürdistan heveslisi bazı Akp ve pkk yürüyüşlerinde ön saflarda boy gösteren bazı CHP vekilleri gibi davranmamış ,delikanlıca pkk ya karşı çıkmış, öldüğümde de beni Türk Bayrağına sarıp Tunceliye götürün diye vasiyet etmiş olmakla da ,bugünkü kaypak davrananlara ,vatan ,millet ,bayrak değerlerimiz ve birliğimiz açısından birilerine ders vermiştir.
.
Güneydoğu'yu 3,5 yıllık çözüm süreci kandırmasıyla "silah deposu" haline getirenler; bu "kandırılmışlıklarının" hesabını millete vermeksizin, unutturmaya çalıştıkları gibi ,bu bildiriyi kınama bahanesiyle "ayaklar altına" aldıkları milliyetçilikten destek devşirmeye çalışıyorlar. Türk Milleti'nin milli duyguları üzerinden "Başkanlık sistemi" üretmeye çalışıyorlar. Türk Milleti'nin sistemi;Atatürk 'ün kurduğu Cumhuriyettir,onun geliştirilmesi lazımdır,başka sistemleri bu millet kabullenmeyecektir ,bu bilinmelidir .
 
Saygılarımla...
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HABER ARA
  HAVA DURUMU
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI